مزایای تحصیل در خارج از کشور شامل مواردی است که دانشجویان در حین تحصیل از آن بهره مند خواهند بود. برنامه درسی یک رشته تحصیلی، از کشوری به کشور دیگر و حتی گاهی از دانشگاهی به دانشگاه دیگر متفاوت خواهد بود.

راهنمای مطالعه

اتریش از نظر کیفیت آموزشی که ارائه می دهد و هزینه تحصیلی که در آن برنامه ها برای متقاضیان اتحادیه اروپا EEA و غیر اتحادیه اروپا EEA ارائه می شود، یکی از کشور های مورد تقاضای دانشجویان حقوقی است که قصد مهاجرت دارند. این کشور از جمله کشورهای کم جمعیت اروپا است و از این رو برای زندگی مقرون به صرفه تر است. همین موضوع می تواند به دانش آموزان در دوره های تحصیلی کمک کند. سیستم دانشگاهی اتریش به گونه ای است این امکان را به دانشجو هایش می دهد تا با سرعت بیشتر تحصیل کنند. این بدان معناست که دانشجویانی که مایلند برنامه های تحصیلی خود را با سرعت بیشتری به پایان برسانند، می توانند این کار را انجام دهند. تحصیل در اتریش به این معنی است که دانشجویان باید زبان آلمانی را بلد باشند؛ زیرا اکثر جمعیت اتریش به زبان انگلیسی مسلط نیستند. برنامه هایی که در این کشور ارائه می شوند یا به زبان آلمانی، انگلیسی یا به صورت ترکیبی از این دو زبان ارائه می شوند که در صورت آشنایی با زبان آلمانی پایه، دانشجویان بهترین درک را میتوانند از این برنامه ها داشته باشند.

مزایای تحصیل حقوق در اتریش

مزایای تحصیل در خارج از کشور شامل مواردی است که دانشجویان در حین تحصیل از آن بهره مند خواهند بود. برنامه درسی یک رشته تحصیلی، از کشوری به کشور دیگر و حتی گاهی از دانشگاهی به دانشگاه دیگر متفاوت خواهد بود. دلایلی که داوطلبان تحصیل در اتریش را انتخاب می کنند شامل نرخ شهریه مقرون به صرفه در دانشگاه های دولتی، کیفیت آموزش ارائه شده در این کشور و حتی محیط چند فرهنگی است که شهرها و دانشگاه ها می توانند در اختیار متقاضیان قرار می دهند.

اتریش در مورد برنامه های حقوقی؛ تحصیلات مقرون به صرفه و با کیفیت بالا را به داوطلبان ارائه می دهد. دانشگاه های دولتی شهریه ثابتی برای اتباع اتحادیه اروپا و اتباع غیر اتحادیه اروپا دارند که هر دو بسیار مقرون به صرفه هستند. این کشور برنامه های حقوق بین الملل زیادی را در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ارائه می دهد که به دانشجویان کمک می کند پس از اتمام دوره تحصیلی در سازمان های بین المللی کار کنند. این دوره ها همچنین در موضوعاتی مانند حقوق بین الملل ساخت و ساز، مطالعات حقوقی بین المللی و … میتوانند تخصص پیدا کنند. به غیر از LLM، اتریش برنامه های متعددی را زیر نظر دانشکده حقوق به متقاضیان ارائه می دهد که عمدتاً برنامه های تحصیلات تکمیلی در موضوعاتی مانند حقوق بشر، قوانین جنسیتی و … هستند.

واجد شرایط بودن برای برنامه های حقوقی در اتریش

واجد شرایط بودن برای برنامه های حقوقی در اتریش

واجد شرایط بودن برای تحصیل رشته حقوق در اتریش، از دانشگاهی به دانشگاه دیگر و با توجه به نوع مدرکی که دانشجو درخواست می کند متفاوت است. اما در عین حال، مدارک و الزاماتی وجود دارد که دانشجویان مهاجر صرف نظر از دانشگاهی که برای آن درخواست می‌کنند باید آن‌ها را رعایت کنند. جدای از مدارک عمومی، بهتر است داوطلبان شخصاً از دفتر پذیرش دانشگاه های مربوطه استعلام کنند تا از روند درخواست مطلع شوند و هیچ جزئیاتی را از دست ندهند.

مدارک و الزامات عمومی که دانشگاه ها دارند عبارت اند از:

 • پاسپورت معتبر
 • توصیه نامه
 • ریز نمرات آموزشی
 • بیانیه ای از هدف
 • رزومه، در صورت نیاز
 • اثبات تسلط به زبان انگلیسی
 • مدرک مهارت آلمانی در صورت نیاز

مدت زمان برنامه های حقوقی در اتریش

مدت زمان برنامه های حقوقی در اتریش

مدت زمان تحصیل رشته حقوق در اتریش از دانشگاهی به دانشگاه دیگر متفاوت است و همچنین به برنامه ای که دانشجو انتخاب کرده است هم بستگی دارد. دوره های دیپلم که در موسسات ارائه می شود، می توانند 8 نیمسال تحصیلی داشته باشند که مجموعاً 4 سال خواهد بود. از سوی دیگر، دوره های LLM برخلاف مدارک مشابه ارائه شده در سایر نقاط جهان، تنها 1 سال طول می کشد. همچنین در صورتی که دانشجو بخواهد دوره های LLM را به صورت پاره وقت پشت سر بگذارد، 2 سال طول می کشد.

هزینه تحصیل رشته حقوق در اتریش

هزینه تحصیل رشته حقوق در اتریش

هزینه تحصیل رشته حقوق در اتریش به نوع دانشگاهی که دانشجو در آن تحصیل می کند بستگی دارد. تحصیل با نرخ ثابت و بسیار پایین در تمامی دانشگاه های دولتی اتریش امکان پذیر می باشد اما در عین حال، تحصیل در موسسات خصوصی در این کشور بسیار گران است. آموزش اغلب به صورت رایگان برای دانشجویان در دانشگاه های دولتی ارائه می شود. دانشجویان اتحادیه اروپا بایستی مبلغ 20 یورو هر ترم به عنوان هزینه عضویت در اتحادیه دانشجویی و بیمه دانشجویی به کشور اتریش پرداخت کنند. در عین حال، هزینه ای که دانشجو های غیر اتحادیه اروپا EEA باید در هر ترم بپردازند، صرف نظر از سطح مدرکی که برای تحصیل انتخاب کرده اند، علاوه بر هزینه بیمه، شهریه دانشگاه منتخب دانشجوی حقوق است.

برترین دانشگاه های حقوق در اتریش

برترین دانشگاه های حقوق در اتریش

تحصیل در یکی از بهترین دانشگاه ها از جمله اهداف دانشجویانی است که میخواهند در خارج از کشورشان مشغول به تحصیل باشند. دانشگاه های اتریش از معتبرترین و بهترین دانشگاه های دنیا هستند. مدرک اعطایی از سوی دانشگاه های اتریش دارای اعتبار و ارزش بسیاری است. ما اینجا به چند مورد از بهترین دانشگاه های این کشور که برای تحصیل رشته حقوق می توانند انتخاب بسیار عالی باشند اشاره می کنیم. ولی موسسه مهاجرتی ایزی راه کنار شما خواهد بود تا شما بهترین تصمیم را بگیرید.

 • دانشگاه اروپای مرکزی
 • دانشگاه وین
 • دانشگاه اینسبروک
 • دانشگاه گراتس
 • آکادمی اجرایی WU

اشتغال بعد از فارغ التحصیل شدن از رشته حقوق در اتریش

اشتغال بعد از فارغ التحصیل شدن از رشته حقوق در اتریش

گرفتن اقامت دائم در کشوری که آنجا تحصیل می کنید یکی از دیگر دغدغه های دانشجویان است. باید بدانید که ویزای تحصیلی به خودی خود منجر به سکونت در کشور اتریش برای دانشجویان نخواهد شد، اگر می خواهید بعد از تحصیل در کشور اتریش سکونت گزینید و اقامت دائم در این کشور را داشته باشید باید به فکر پیدا کردن کار پس از تحصیل در اتریش باشید.

همانطور که میدانید برای دانشجویانی که ویزای تحصیل رشته حقوق در اتریش دارند، این امکان وجود دارد تا پس از اتمام دوره تحصیل و فارغ التحصیلی وارد بازار کار در این کشور شوند. جالب است بدانید که شما زمانی می توانید اقامت دائم کشور اتریش را بدست بیاورید که توانایی پرداخت مالیات از حقوق دریافتی خودتان به کشور اتریش را داشته باشید. در این صورت احتمال دارد که بتوانید اقامت دائم اتریش را به مدت پنج سال دریافت کنید.

از دیگر مسائل مهم برای دانشجویان پیدا کردن شغل و کار مناسب است که در این مورد باید گفت که در کشور اتریش نرخ بیکاری بسیار پایین است دارد و بنابراین موقعیت های شغلی متنوع و بسیار زیادی برای پیدا کردن شغل خواهید داشت. پس دیگر شما دغدغه پیدا کردن کار در این کشور نخواهید داشت.

شما دانشجویان پس از فارغ التحصیلی در این رشته می توانید شغل مورد علاقه تان را از میان هزاران موقعیت بیابید و پس از یافتن آن می توانید برای تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری اقدام کرده و پس از گذراندن مدت اداری، تکمیل مدارک و شرایط مورد نیاز، برای دریافت اقامت دائم و بعد از آن پاسپورت و تابعیت اقدام کنید.

آزمون وکالت در اتریش

آزمون وکالت در اتریش

فارغ التحصیلان رشته حقوق برای اینکه در اتریش مشغول به کار شوند می توانند آزمون وکالت بدهند. ولی برای این آزمون ابتدا به مدرک کارشناسی حقوق نیاز دارند و سپس باید دوره عملی یا کارآموزی بعد از فارغ التحصیلی به مدت 5 سال را پشت سربگذارند. از این 5 سال باید حداقل 3 سالش را در یک شرکت حقوقی به عنوان کارآموز یا وکیل بگذرانند و حداقل 5 ماه را در دادگاه عمومی کاراموز باشند. متقاضیان آزمون وکالت در اتریش بعد از پشت سر گذاشتن دوره کارآموزی و دوره های آموزشی تخصصی می توانند در این آزمون شرکت کنند.

حقوق سالانه یک وکیل در اتریش

حقوق سالانه یک وکیل در اتریش

بعد از پشت سر گذاشتن دوره های مورد نیاز شما تبدیل به یک وکیل بسیار ماهر می شوید. بنابراین بهتر است با درآمد یک وکیل در اتریش آشنا شوید چرا که شاید دانستن میزان حقوق یک وکیل تلاشتان را برای قبولی در آزمون وکالت بیشتر کنید. عواملی مثل سابقه کار و سن و … در میزان حقوق دریافتی تاثیر می گذارد.

حداقل حقوق دریافتی سالانه یک وکیل در اتریش: 43,320  یورو (47,652 دلار)، حداکثر حقوق دریافتی سالانه یک وکیل در اتریش: 150,000 یورو (165,000 دلار)، میانگین حقوق دریافتی سالانه یک وکیل در اتریش: 94,100 یورو (103,510 دلار) است. در واقع با این حساب درآمد ماهانه یک وکیل در اتریش بین 3,610 یورو الی 12,500 یورو است.

جمع بندی

کشور اتریش یکی از محبوب ترین کشور ها برای زندگی و تحصیل است. وضعیت اقتصادی مطلوب، نرخ پایین بیکاری و دانشگاه های معتبر باعث شده تا تعداد مهاجران به این کشور روز به روز افزایش یابد. یکی از بهترین راه های مهاجرت به کشور اتریش اخذ ویزای تحصیلی است.

همانطور که میدانید رشته حقوق از جمله پرطرفدارترین رشته هایی است که در همه جای دنیا طرفداران خاص خودش را دارد. یکی از بهترین کشور ها برای تحصیل این رشته، کشور اتریش است. برای تحصیل رشته حقوق در اتریش شرایطی لازم است که در این مطلب ذکر شد. برای بررسی شرایط خود جهت تحصیل در رشته حقوق در اتریش می توانید با کارشناسان ایزی راه در ارتباط باشید تا مسیر پر پیچ و خم اخذ ویزای تحصیلی را برایتان هموار و آسان نمایند.