بورسیه تحصیلی قبرس شمالی دارای تنوع بسیاری است تا بتواند از تمامی متقاضیان بین‌المللی خود حمایت مالی کند. برخی از این بورسیه‌ها برای افراد خاص مثل ورزشکاران ارائه می‌شود درصورتی‌که برخی دیگر از انواع بورسیه تحصیلی قبرس شمالی برای رشته‌های تحصیلی یا افراد دارای دستاورد و شایستگی علمی، ارائه می‌شود.

راهنمای مطالعه

بورسیه‌ تحصیلی قبرس شمالی، فرصتی عالی برای دانشجویان بین‌المللی به‌منظور تحصیل در این کشور است. بورسیه‌های تحصیلی قبرس شمالی می‌توانند شامل تخفیف‌هایی برای شهریه دانشگاه، هزینه‌های مسکن، غذا، حمل‌ونقل و کتب دوره تحصیلی باشند که میزان پوشش هزینه‌ها متناسب با نوع بورسیه اخذ شده توسط شما است. در حالت کلی بورسیه قبرس شمالی را در لحاظ پوشش هزینه‌ها می‌توان در دو گروه کلی پوشش همه هزینه‌ها و پوشش برخی از هزینه‌های تحصیل و زندگی قرار داد.

 برای دریافت بورسیه تحصیلی قبرس شمالی، عموماً باید یک برنامه تحصیلی در دانشگاه موردنظر انتخاب کنید و سپس به طور مستقیم با دانشگاه در ارتباط باشید تا اطلاعات درخواست بورسیه را دریافت کنید و فرایند درخواست را آغاز کنید. درصورتی‌که به فکر تحصیل و اخذ یکی از بورسیه‌های تحصیلی قبرس شمالی هستید، مؤسسه مهاجرتی ایزی راه می‌تواند یاری‌رسان شما باشد. تنها کافی است با ما تماس بگیرید و مشاوره اولیه رایگان بهره‌مند شوید.

شرایط اخذ بورسیه تحصیلی در قبرس  شمالی

اخذ بورسیه تحصیلی قبرس شمالی مشروط به شرایط خاصی است که، بسته به ارائه‌دهنده بورس تحصیلی مانند دانشگاه‌ها یا سازمان‌های دولتی متفاوت می باشد. در اغلب مواقع هنگام درخواست برای بورسیه تحصیلی در قبرس شمالی شرایط زیر مهم هستند:

1. تعالی تحصیلی: بسیاری از بورسیه‌های تحصیلی در قبرس شمالی، مبتنی بر شایستگی هستند و متقاضیان را ملزم به داشتن سوابق تحصیلی قوی می‌کند. این معمولاً شامل کسب نمرات بالا یا حداقل معدل مشخص شده در مدارک تحصیلی قبلی است.

2. تسلط به زبان: ازآنجایی‌که، آموزش در اکثر دانشگاه‌های قبرس شمالی زبان انگلیسی است، برای درخواست بورسیه قبرس شمالی از متقاضیان تسلط به زبان انگلیس حداقل در سطح آیلتس 5.5 درخواست می‌شود.

3. پذیرش در یک برنامه شناخته شده: بورسیه‌های تحصیلی قبرس شمالی معمولاً به برنامه‌های دانشگاهی یا رشته‌های تحصیلی خاص گره ‌خورده‌اند. متقاضیان قبل از واجد شرایط بودن برای درخواست بورسیه تحصیلی مرتبط با آن برنامه، ابتدا باید پذیرش یک برنامه شناخته شده در دانشگاهی در قبرس شمالی را کسب کنند.

4. نیاز مالی: برخی بورسیه‌های تحصیلی قبرس شمالی نیاز مالی متقاضیان را ملاک انتخاب قرار می‌دهند. در این صورت متقاضیان باید مدارک پشتیبان ارائه دهند که وضعیت مالی آن‌ها را نشان می‌دهد.

مهم‌ترین کمک‌هزینه‌ها و بورس تحصیلی قبرس شمالی

مهم‌ترین کمک‌هزینه‌ها و بورس تحصیلی قبرس شمالی

قبرس شمالی طیف وسیعی از کمک‌های مالی و بورس تحصیلی را به دانشجویان داخلی و بین‌المللی ارائه می‌کند، تا از آن‌ها در حین تحصیل حمایت کند. در زیر برخی از مهم‌ترین کمک‌های مالی و بورسیه تحصیلی قبرس شمالی اشاره کرده‌ایم:

 • بورسیه‌های تحصیلی عالی: بسیاری از دانشگاه‌ها در قبرس شمالی به دانشجویانی که سوابق تحصیلی برجسته‌ای دارند، بورسیه تحصیلی عالی ارائه می‌دهند. این بورسیه تحصیلی قبرس اغلب بخش قابل‌توجهی از هزینه‌های تحصیل را پوشش می‌دهد و بر اساس شایستگی علمی اعطا می‌شود.
 • بورسیه‌های دولتی: دولت قبرس شمالی با همکاری کشورها و سازمان‌های مختلف به دانشجویان بین‌المللی بورسیه می‌دهد. این نوع بورسیه‌های تحصیلی قبرس شمالی می‌توانند هزینه‌های تحصیل، خوابگاه و هزینه‌های زندگی را پوشش دهند.
 • بورسیه‌های مبتنی بر شایستگی: برخی از دانشگاه‌ها و مؤسسات خصوصی در قبرس شمالی، بورسیه‌های شایستگی ارائه می‌دهند که عواملی مانند دستاوردهای تحصیلی، فعالیت‌های فوق‌برنامه و مهارت‌های رهبری را در نظر می‌گیرند.
 • بورسیه‌های مبتنی بر نیاز: بورسیه‌های مبتنی بر نیاز، وضعیت مالی دانشجویان را در نظر می‌گیرند و به کسانی که نیاز واقعی به حمایت از خود نشان می‌دهند، کمک مالی می‌کنند.
 • بورسیه‌های ورزشی: اگر در ورزش عالی هستید، ممکن است واجد شرایط دریافت بورسیه‌های ورزشی ارائه شده توسط دانشگاه‌های قبرس شمالی باشید. این بورسیه‌ها می‌توانند به پوشش شهریه و سایر هزینه‌های دانشجویان ورزشکار کمک کنند.
 • بورسیه‌های سازمان بین‌المللی: بورسیه‌های سازمان‌ها و بنیادهای بین‌المللی، مانند بنیاد روتاری، برای دانشجویانی که تحصیلات عالی را در قبرس شمالی دنبال می‌کنند، در دسترس است.
 • بورسیه‌های دانشگاهی: دانشگاه‌های قبرس شمالی اغلب برنامه‌های بورس تحصیلی خود را دارند، از جمله بورسیه برای رشته‌های تحصیلی یا پروژه‌های تحقیقاتی خاص.

بورسیه‌های دانشگاهی قبرس شمالی

بورسیه‌های دانشگاهی قبرس شمالی

دانشگاه‌های معتبری در قبرس شمالی وجود دارند که طیف وسیعی از بورسیه و کمک‌هزینه ها، را برای متقاضیان بین‌المللی فراهم می‌کنند. از معروف‌ترین دانشگاه‌هایی که بورسیه تحصیلی قبرس را ارائه می‌دهند، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

1. مؤسسه آموزشی مدیترانه شرقی (EMU)

2. مؤسسه آموزشی خاور نزدیک (NEU)

3. دانشگاه آمریکایی گیرن (GAU)

4. دانشگاه بین‌المللی قبرس (CIU)

5. پردیس دانشگاه فنی خاورمیانه قبرس شمالی (METU NCC)

6. دانشگاه اروپایی لفکه (EUL)

پوشش اغلب بورسیه تحصیلی قبرس شمالی، در این دانشگاه‌ها برای مقطع کارشناسی شامل تخفیف کامل شهریه دانشگاه است. درصورتی‌که در مقاطع تحصیلات تکمیلی علاوه بر تخفیف 50 الی 100 درصدی شهریه دانشگاه، کمک‌هزینه‌های زندگی و اسکان به متقاضیان داده می‌شود. در زیر به بورسیه تحصیلی قبرس شمالی که توسط 2 دانشگاه معتبر این کشور ارائه می‌شود اشاره کرده‌ایم:

بورسیه تحصیلی قبرس ارائه شده توسط دانشگاه CIU

این دانشگاه 2 نوع بورس تحصیلی قبرس تحت عنوان Academic و Global Student ارائه می‌دهد:

 • بورسیه تحصیلی Academic :

این نوع بورسیه تحصیلی قبرس شمالی بر اساس شایستگی علمی است و می‌تواند هزینه‌های تحصیل را از 50 تا 100 درصد تخفیف شهریه پوشش دهد. واجد شرایط بودن برای بورسیه تحصیلی معمولاً با عملکرد تحصیلی، از جمله نمرات دبیرستان، نمرات آزمون استاندارد و سایر دستاوردهای تحصیلی مرتبط تعیین می‌شود.

 • بورسیه تحصیلی Global Student: این نوع بورسیه تحصیلی قبرس پوشش جزئی هزینه‌های تحصیل را تقبل می‌کند.

بورسیه تحصیلی قبرس ارائه شده توسط EMU (دانشگاه مدیترانه شرقی)

بورسیه تحصیلی قبرس ارائه شده توسط EMU (دانشگاه مدیترانه شرقی)

یکی از  موارد لیست بورسیه قبرس شمالی، بورسیه تحصیلی قبرس ارائه شده توسط EMU  است. این دانشگاه بورسیه‌های تحصیلی خود را برای دو گروه undergraduate  و  postgraduate ارائه می‌کند:

 • بورسیه تحصیلی undergraduate  :

پوشش این بورسیه تحصیلی قبرس شمالی می‌تواند از شهریه جزئی تا کامل باشد. مبالغ خاص بورسیه تا 100 درصد هزینه‌های تحصیلی است. این بورسیه‌ها اغلب شامل اقامت رایگان در اتاق دونفره و غذا هستند. درخواست‌های بورسیه معمولاً برای هر ترم تحصیلی آینده ارزیابی می‌شود. آخرین‌مهلت ارزیابی درخواست‌های بورسیه تحصیلی برای ترم تحصیلی 14 آگوست است.

 • بورسیه تحصیلی postgraduate:

دانشجویان جدید مقطع تحصیلات تکمیلی از پوشش هزینه‌های تحصیل برخوردار می‌شوند. دانشجویان کارشناسی ارشد 50 درصد تخفیف شهریه و دانشجویان دکتری تا 100 درصد تخفیف شهریه برخوردار خواهند شد. یکی از معیارهای واجد شرایط برای این نوع بورسیه تحصیلی قبرس شمالی، دستاوردهای تحصیلی است.

بورس و کمک‌هزینه تحصیلی قبرس شمالی برای ورزشکاران

بورس و کمک‌هزینه تحصیلی قبرس شمالی برای ورزشکاران

بورسیه تحصیلی قبرس شمالی برای ورزشکاران فرصت‌هایی را برای افراد بااستعداد فراهم می‌کند تا تحصیلات خود را در عین برتری در ورزش دنبال کنند. قبرس شمالی همچنین از طریق سازمان‌ها و مؤسسات مختلف برای ورزشکاران بورسیه ارائه می‌کند. در زیر به برخی از منابع بالقوه بورسیه‌های ورزشی در قبرس شمالی اشاره کرده‌ایم:

 1. بورسیه‌های ورزشی دانشگاه خاور نزدیک (NEU)  :

NEU ارائه‌دهنده نوعی بورسیه تحصیلی قبرس شمالی به ورزشکاران بااستعداد است. این بورسیه‌ها باهدف حمایت از ورزشکاران در مسیرهای تحصیلی خود درحالی‌که نماینده دانشگاه در مسابقات ورزشی هستند، ارائه می شود. ورزشکاران واجد شرایط می‌توانند برای پوشش هزینه‌های آموزشی از جمله شهریه و محل اقامت، از حمایت مالی برخوردار شوند.

 • بورسیه‌های ورزشی دانشگاه مدیترانه شرقی (EMU)  :

EMU یکی دیگر از دانشگاه‌هایی است که بورسیه تحصیلی قبرس شمالی را برای ورزشکاران با عملکرد بالا ارائه می‌دهد. این بورسیه‌ها برای حمایت از ورزشکاران در ایجاد تعادل بین تعهدات علمی و ورزشی خود طراحی شده‌اند. پوشش و الزامات این بورسیه‌ها می‌تواند متفاوت باشد، اما معمولاً کمک مالی برای هزینه‌های تحصیل و هزینه‌های مربوطه ارائه می‌دهند.

 • بورسیه‌های ورزشی دانشگاه آمریکایی گیرن (GAU)

GAU بورسیه‌های ورزشی را به ورزشکاران استثنایی که دستاوردهای ورزشی برجسته‌ای را نشان می‌دهند ارائه می‌دهد. این نوع بورسیه تحصیلی قبرس شمالی می‌توانند برای پوشش هزینه‌های تحصیل و سایر هزینه‌های آموزشی حمایت مالی کنند. معیارهای واجد شرایط بودن ممکن است شامل سابقه اثبات شده در ورزش و توانایی مشارکت در تیم‌های ورزشی دانشگاه باشد.

 • بورسیه‌های تحصیلی اتحادیه فوتبال KTFF:

 KTFF ممکن است به بازیکنان بااستعداد فوتبال در قبرس شمالی، بورسیه تحصیلی ارائه دهد. این بورسیه قبرس شمالی می‌تواند از بازیکنان در تحصیل آن‌ها در حین دنبال‌کردن حرفه فوتبال حمایت کند. معیارهای واجد شرایط بودن و پوشش ممکن است متفاوت باشد و فرایند انتخاب اغلب شامل ارزیابی مهارت‌ها و پتانسیل بازیکن است.

مراحل گرفتن بورسیه تحصیلی قبرس شمالی

مراحل گرفتن بورسیه تحصیلی قبرس شمالی

تنوع بورسیه قبرس شمالی بسیار بالا است که این سبب شده هر کدام شرایط و الزامات خاص خود را بطلبند؛ اما به‌طورکلی تمامی انواع بورسیه تحصیلی قبرس شمالی دارای یک‌روال هستند که در زیر به آن اشاره کرده‌ایم:

 • جست‌وجو برای انتخاب بهترین نوع بورسیه متناسب با شرایط خود
 • بررسی شرایط و الزامات بورسیه قبرس شمالی و تهیه آن‌ها
 • گردآوری مدارک موردنیاز
 • تکمیل فرم درخواست بورسیه
 • نگارش یک بیانیه قوی برای کسب بورسیه
 • ارسال درخواست بورس
 • آمادگی برای انجام مصاحبه درصورتی‌که لازم است

سخن پایانی

بورسیه تحصیلی قبرس شمالی دارای تنوع بسیاری است تا بتواند از تمامی متقاضیان بین‌المللی خود حمایت مالی کند. برخی از این بورسیه‌ها برای افراد خاص مثل ورزشکاران ارائه می‌شود درصورتی‌که برخی دیگر از انواع بورسیه تحصیلی قبرس شمالی برای رشته‌های تحصیلی یا افراد دارای دستاورد و شایستگی علمی، ارائه می‌شود.

پس باتوجه‌به تنوع این بورسیه تحصیلی در قبرس شمالی بهتر است ابتدا از وکلای مهاجرتی متخصص در این زمینه بهره ببرید و سپس برای بهترین نوع برنامه تحصیلی و بورسیه قبرس شمالی اقدام نمایید. مؤسسه مهاجرتی ایزی راه با داشتن سال‌ها تجربه درخشان در امر مهاجرت، یاری‌رسان شما در گرفتن کمک‌هزینه و بورسیه تحصیلی قبرس خواهد بود. برای این امر تنها کافی است با کارشناسان و مشاوران ما، تماس بگیرید تا مشاوران ما به طور کاملاً رایگان شرایط شما را ارزیابی کنند.